Біля статуї бика у Нью-Йорку “прилетіла” російська ракета

Біля статуї бика у Нью-Йорку “прилетіла” російська ракета

Активісти української організації UAnimals розмістили скульптуру російської ракети біля статуї розлюченого бика на Волл-стріт. Попап-інсталяція покликана привернути увагу до екоциду, який Росія вчиняє під час війни в Україні.

«Цією акцією ми переосмислюємо зміст популярної статуї та показуємо, що розлютований бик може виявитись всього лише наляканою твариною, яка тікає від війни, — пояснює засновник UAnimals Олександр Тодорчук. — Під час повномасштабного вторгнення росія вбиває не тільки людей, але й мільйони тварин. Та нищить екосистему загалом. Для боротьби з цим злочином ми запустили міжнародну кампанію #StopEcocideUkraine».

Організація UAnimals закликає Європейський парламент, Організацію Об’єднаних Націй, парламенти держав-партнерів, міжнародні організації та інституції засудити дії Росії, сприяти припиненню злочинів екологічного характеру, запровадити додаткові санкції проти РФ, сприяти поновленню екологічної безпеки України, а також допомогти у відновленні української екосистеми під час війни та у післявоєнний час, у тому числі застосувавши інструмент репарацій.

 Біля статуї бика у Нью-Йорку “прилетіла” російська ракета

«Через російську армію 20% природоохоронних територій України уражені війною. Загинули понад 6 мільйонів свійських тварин і понад 50 тисяч дельфінів Чорного моря. Підтримайте UAnimals, підтримайте Україну», — закликає американський актор, зірка «Мисливців на привидів» Ерні Гадсон.

За даними Державної екологічної інспекції України, агресивні дії ЗС РФ упродовж восьми місяців війни призвели до того, що:

  • 182 880 кв. м ґрунту забруднені шкідливими речовинами;

  • 2 365 129 кв. м землі завалені залишками знищених предметів та боєприпасів;

  • 680 618 тонн нафтопродуктів згоріли за час обстрілів, що призвело до значного забруднення повітря;

  • 23 286 га лісу було спалено ракетами чи снарядами. На відновлення частини лісових площ знадобиться щонайменше 10 років;

  • 7 155 689 кв. м об’єктів знищено, зокрема й критичної інфраструктури, що також завдало значних збитків навколишньому середовищу України;

  • росіяни окупували 8 заповідників і 12 національних природних парків.

Зробити крок до покарання росії за екологічні злочини під час війни можна прямо зараз, підписавши міжнародну петицію до ООН та ЄС. https://www.change.org/p/stop-ecocide-in-ukraine-punish-russia-for-the-crimes-against-environment

Біля статуї бика у Нью-Йорку “прилетіла” російська ракета