​Чому законопроєкт 8150 є абсолютно негуманним та живодерським? 

​Чому законопроєкт 8150 є абсолютно негуманним та живодерським? 

Лоббі аграріїв почали активно поширювати фейкову інформацію про те, що законопроєкт 8150 жодним чином не впливає на добробут тварин. На прикладі кількох тез пояснюємо, чому це брехня:

? Законопроєкт 8150 знову дозволяє виробництво фуа-гра
На сьогоднішній день стаття 21  закону України про захист тварин від жорстокого поводження забороняє вирощування гусок та качок для отримання фуа-гра. В той же час автори 8150 пропонують виключити ці норми і ввести формулювання “Поводження з сільськогосподарськими тваринами має здійснюватися і відповідати вимогам законодавства про ветеринарну медицину”. У законодавстві про ветеринарну медицину заборони фуа-гра немає, тож його виробництво знову стане легальним.

? Законопроєкт 8150 дозволяє патрання, обсмалювання, зняття шкіри, копчення, відокремлення частин у тварин тощо до припинення серцебиття тварини
Стаття 17 закону України про захист тварин від жорстокого поводження передбачає, що  “умертвіння проводиться методами, що виключають передсмертні страждання тварин” і відбувається лише в передбачених законом випадках. В той же час законопроєкт 8150 пропонує доповнити цю статтю формулюванням “Положення цієї статті не застосовуються до умертвіння (забою) сільськогосподарських тварин, а також до заходів з депопуляції”. Тобто автори законопроєкту вважають, що забій сільськогосподарських тварин може включати методи, що тягнуть передсмертні страждання.

? Законопроєкт 8150 дозволяє масове вбивство безпритульних тварин
Стаття 17 закону України про захист тварин від жорстокого поводження дає вичерпний перелік випадків, у яких дозволяється умертвління тварин і депопуляції (масового вбивства для регуляції чисельності) в цьому немає. Тобто це заборонено. Автори 8150 пропонують внести правки, згідно яким положення статті 17 НЕ будуть стосуватись не тільки умертвіння (забою) сільськогосподарських тварин, але й заходів з депопуляції. Тобто масове вбивство для регуляції чисельності знову буде законним.

Просимо поширити