Лоббі аграріїв почали активно поширювати фейкову інформацію про те, що законопроєкт 8150 жодним чином не впливає на добробут тварин. На прикладі кількох тез пояснюємо, чому це брехня:
? Законопроєкт 8150 знову дозволяє виробництво фуа-гра
На сьогоднішній день стаття 21 закону України про захист тварин від жорстокого поводження забороняє вирощування гусок та качок для отримання фуа-гра. В той же час автори 8150 пропонують виключити ці норми і ввести формулювання “Поводження з сільськогосподарськими тваринами має здійснюватися і відповідати вимогам законодавства про ветеринарну медицину”. У законодавстві про ветеринарну медицину заборони фуа-гра немає, тож його виробництво знову стане легальним.
? Законопроєкт 8150 дозволяє патрання, обсмалювання, зняття шкіри, копчення, відокремлення частин у тварин тощо до припинення серцебиття тварини
Стаття 17 закону України про захист тварин від жорстокого поводження передбачає, що “умертвіння проводиться методами, що виключають передсмертні страждання тварин” і відбувається лише в передбачених законом випадках. В той же час законопроєкт 8150 пропонує доповнити цю статтю формулюванням “Положення цієї статті не застосовуються до умертвіння (забою) сільськогосподарських тварин, а також до заходів з депопуляції”. Тобто автори законопроєкту вважають, що забій сільськогосподарських тварин може включати методи, що тягнуть передсмертні страждання.
? Законопроєкт 8150 дозволяє масове вбивство безпритульних тварин
Стаття 17 закону України про захист тварин від жорстокого поводження дає вичерпний перелік випадків, у яких дозволяється умертвління тварин і депопуляції (масового вбивства для регуляції чисельності) в цьому немає. Тобто це заборонено. Автори 8150 пропонують внести правки, згідно яким положення статті 17 НЕ будуть стосуватись не тільки умертвіння (забою) сільськогосподарських тварин, але й заходів з депопуляції. Тобто масове вбивство для регуляції чисельності знову буде законним.
Просимо поширити