Внаслідок обстрілу порту зруйновано резервуар з олією, море забруднене. Державна екоінспекція оцінює шкоду, завдану черговим актом екоциду
26 квітня внаслідок чергової атаки на Чорноморськ Одеської області було пошкоджено інфраструктуру морського порту. Один із ударів зруйнував резервуар із 6 тисячами тонн соняшникової олії.
За даними Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, значна частина продукції потрапила безпосередньо у воду. В акваторії порту утворилася величезна жирна пляма розміром приблизно 400 на 200 метрів.
Забруднення такого масштабу — це удар по екосистемі. Поки фахівці екоінспекції відбирають проби води та оцінюють реальні збитки, ми вкотре фіксуємо черговий злочин росії проти природи.
Спеціалісти вже встановили бонові загородження, аби стримати розтікання олії, та перекрили каналізацію. Проте сам факт того, що українське море вкотре стає місцем екологічного лиха через росіян, є кричущим.
Олійна пляма блокує кисень, знищує планктон, вбиває птахів і рибу. Чорне море і без того страждає від наслідків повномасштабної війни — підрив Каховської ГЕС, затоплені судна, регулярні обстріли портової інфраструктури. Кожен такий удар — це не лише економічна шкода, а й навмисне знищення екосистеми.
І кожен такий злочин має бути задокументований для міжнародних судів. Окупанти мають відповісти за кожен злочин проти людства та природи.
Світлини: Держекоінспекція
ПОШИРИТИ
про UAnimals в соціальних мережах
Підписатися
на новини UAnimals