У притулку «Пегас» відкрився стаціонар, у якому доглядатимуть і лікуватимуть коней. Збудували його завдяки донаторам UAnimals і підтримці фонду Humane Society International. На будівництво притулку витратили близько 2 мільйонів гривень і 3 місяці роботи. Потрібну суму збирали пів року.
У клініці лікуватимуть коней, які отримали другий шанс на життя, — їх врятували від війни або забою. Ці тварини мають захворювання дихальних шляхів, ніг, серцево-судинної системи, онкологію та потребують лікування й пожиттєвого догляду.

«Лікування коня — дуже складний та затратний процес. Як правило, для цього приїздить ветеринар чи ветеринарка та проводить всі маніпуляції у стайні, де тварина й проживає. Або коней перевозять у лікарню, а це ще складніший процес. Стаціонар же має спеціальні умови для лікування коней. Це як лікарня для людини, де її доглядають і лікують до моменту одужання чи полегшення її стану. Такі самі умови є для коней у стаціонарі “Пегасу”», — пояснюють у UAnimals.
Нова клініка полегшить життя багатьом коням, скажімо, кобилі Любаші, яка задихається від пилу та вологи у загальній стайні. У стаціонарі є вентиляція, яка допоможе Любаші уникнути нападів ядухи.
Кобила Каміла з Лисичанська вижила після прильоту ворожої ракети. Уламок пошкодив тварині сухожилля — тепер вона має інвалідність на все життя. У стаціонарі для Каміли є спеціальне покриття підлоги, щоби вона не травмувала ногу ще сильніше, коли підводиться.
Крім 30 коней, у притулку «Пегас» проживає понад 1500 домашніх, свійських і диких тварин. Більше прочитати про їхнє життя можна в репортажі UAnimals media.
Хочете підтримати нашу роботу? Долучайтеся донатом — кожне життя важливе!
Фото: Микита Босенко. На фото вгорі Олена Русіна та кобила Любаша.