Життя диких звірів в умовах війни: як воно змінилося?

Життя диких звірів в умовах війни: як воно змінилося?

Екологічна ситуація у країні визначає добробут і здорове життя майбутніх поколінь українців, тому вкрай важливо контролювати її навіть в умовах війни. Разом із Центром вивчення природи, культури й архітектури “Озеро Супій” ми розглянули, як змінилося життя диких тварин та ділимося з вами результатами ☝️

Центр “Озеро Супій” досліджує екосистему річки Супій, що на Київщині. Тут проходить міграційний шлях птахів. Одне з озер має статус заказника “Усівський” — природоохоронного об’єкта, тому полювання тут заборонене.
На жаль, заборона не поширюється на інші озера річки, де постійно перебувають мисливці. Заради розваги вони інколи вбивають жовтоногих мартинів, яких людина не вживає в їжу. Бували випадки, коли на території озера бачили застреленого лелеку.

У зв’язку з воєнним станом почала діяти офіційна заборона на полювання. Тож популяція тварин на березі Супою стала змінюватися на краще. Проте, попри заборону мисливства, тварини все одно продовжують страждати через бойові дії.

Від постійних обстрілів та ракетних ударів гине велика кількість тварин. Також звірі отримують поранення, які завдають їм сильних страждань та призводять до смерті.

Тварини гинуть у пожежах, які ніхто не зупинить. Крім того, на фоні війни спостерігається підвищена загроза техногенних катастроф.

З початку бойових дій ворог завдає нищівної шкоди природі України. Свого часу світові війни майже знищили в Європі популяцію зубра, а на території України повністю зникла поліська популяція ведмедя.

Збройний конфлікт вже охопив 2,9 млн га цінних та рідкісних європейських видів флори та фауни. Пошкодження цих природоохоронних територій — велика втрата для України.

Ми вдячні науковцям, які продовжують досліджувати біорізноманіття та екосистеми України в цей надважкий час. Результати їх діяльності не лише допоможуть зберегти нашу природу, а й покажуть світу, якої нищівної шкоди завдає росія майбутньому планети.

Підтримати UAnimals